Przedstawienie Charytatywne „Dostrzec Anioła”

W świątecznej atmosferze czasem warto jest na chwilę zwolnić. A tuż po Świętach warto także odwiedzić Przeworsk i wziąć udział w świątecznym spektaklu. A już teraz przy tej okazji można wesprzeć najbardziej potrzebujących.

„Dostrzec Anioła” – taki tytuł nosi charytatywne przedstawienie świąteczne, które już 27 grudnia 2018 roku odbędzie się w MOK i Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku. Młodzi ludzie z miasta i okolic przygotowują sztukę teatralną, koncert kolęd i konkursy z nagrodami, a zbierać będą dla Podopiecznych Domu dla Dzieci w Przeworsku.

Opiekunom na ten moment brakuje sprzętu i podstawowych akcesoriów kuchennych, konieczny jest też remont korytarza – aby placówka przypominała bardziej dom niż dawny oddział szpitalny, w którym się mieści.

Pomóc może każdy wpłacająca dowolną kwotę przez stronę: www.pomagam.pl/przeworsk/

Spotkanie ma być podziękowaniem dla wszystkich darczyńców, którzy 26 grudnia wspomogą akcję wrzucając choćby niewielką kwotę do puszek wolontariuszy, którzy będą czekać przy bramach Bazyliki po każdej Mszy Św. Wydarzenie rozpocznie wspólna zabawa dla całych rodzin i świąteczne konkursy z nagrodami.  Organizatorzy przygotowują coś dla aktywnych i tych nieco bardziej leniwych, jednak na pewno każda aktywność widowni będzie nagrodzona.

Samo przedstawienie to połączenie tradycyjnych jasełek i współczesnej opowieści o typowej rodzinie, która przygotowuje się do Świąt. Każdy z jej członków ma inną osobowość, inne przekonania i – do czasu – inne priorytety. Całość połączą kolędy i pastorałki przygotowane przez Diakonię Muzyczną działającą przy Bazylice w Przeworsku. Po przedstawieniu zaplanowano koncert Diakonii i wspólne kolędowanie.

27 grudnia 2018,
Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku
Godzina 17.00

Program:

17.00-18.30 – świąteczne konkursy z nagrodami

18.30-19.30 – spektakl przygotowany przez młodych aktorów

19.30-20.00 – koncert kolęd w wykonaniu Diakonii Muzycznej

Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie dla tej świątecznej inicjatywy już dziś. Potrzebna jest każda pomoc.